Aktualności

14/11/2022

wizyta przedszkolaków

2 listopada nasza księgarnia  gościła dzieci z gr. IV Przedszkola nr 50 w Lublinie.
Przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością pracy w księgarni,  wiedziały jak ważne jest "czytanie"  w życiu każdego człowieka i chętnie opowiadały o swoich ulubionych książkach. Za mile spędzony czas bardzo dziękujemy. A oto nasza fotorelacja!

25/10/2022

Spotkanie autorskie z Jolantą Kurską

21 października podczas spotkania autorskiego z Jolantą Kurską mieliśmy przyjemność sprzedaży jej najnowszej książki pt:"Wieczny powrót Dreyfusa" o której sama autorka napisała:
[...] Sprawa Dreyfusa [...] to historia niezłomności człowieka w obliczu osobistej tragedii, opowieść o jego godności i wytrwałej obronie własnej w klimacie zmasowanych oszczerstw i kłamstw. Ale sprawa Dreyfusa to znacznie więcej. Zapowiadała ona bo-wiem wiele znaczących wydarzeń i zjawisk XX wieku: rozdział Kościoła od państwa, wagę uniwersalnych praw człowieka, rozwój silnej i niezależnej prasy, ale także narastanie antysemityzmu, którego kulminacją były ustawy antyżydowskie reżimu Vichy i, de facto, jego współudział w Zagładzie.

Zainteresowanych tematem zapraszamy do zakupu książki w naszej księgarni oraz obejrzenia fotorelacji ze spotkania.


17/10/2022

Tomasz Wójtowicz. Szczęście wisi na siatce

Wyjątkowa publikacja o sukcesach wybitnego lublinianina doczekała się dodruku.
Wybitny siatkarz, mistrz olimpijski i mistrz świata, pierwszy Polak, który w 2002 roku został wprowadzony do panteonu siatkarskich sław w Volleyball of Fame w Holyoke, patron hali na Globusie, honorowy obywatel miasta... o tych i jeszcze innych zasługach przeczytacie w nowym uzupełnionym wydaniu książki autorstwa Wiesława Pawłata. Polecamy! Skorzystaj z rabatu -10% / promocja trwa do 15 listopada/

02/10/2022

Jesienne Targi Ateneum 2022

W dniach 23-24 września br. nasza księgarnia wzięła udział w Jesiennych Targach Ateneum 2022 - w największej tego typu imprezie branżowej w tym roku!
Byliśmy tam aby:
  • poznać sezonowe bestsellery i trendy od ponad 100 wydawców książek i gier planszowych oraz producentów zabawek i artykułów papierniczych;
  • poznać jesienne nowości oraz hity na Gwiazdkę 2022, które zagoszczą w naszej ofercie handlowej.
Zapraszamy do księgarni na zakupy a teraz do obejrzenia krótkiej fotorelacji targowej.

11/09/2022

"Lublinianka. Klub niezłomny 1921/22-2021"

Minęło 101 lat od  powstania najstarszego nadal istniejącego lubelskiego klubu sportowego. Z tej okazji ukazała się publikacja autorstwa Profesora Roberta Litwińskiego, opowiadająca czytelnikom o historii Lublina w czasie gdy siłami mieszkańców powstawał stadion, lodowisko, hala, a nawet skocznia narciarska.
O odwadze, patriotyzmie, sukcesach i  zasługach miłośników sportu, których po latach nazwano  „Niezłomnymi” przeczytacie Państwo na stronach tej niezwykłej publikacji.
Zapraszamy do zakupów.

15/08/2022

Kolejne spotkanie autorskie!

11 sierpnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Niezabitowską , na którym  prowadziliśmy  sprzedaż jej najnowszej książki pt.:" Światłość i mrok"

„Światłość i mrok” to historia wielkiej miłości, opowieść pełna dramatycznych zwrotów, w której splatają się losy wielu postaci o wyrazistych, mocnych charakterach. Małgorzata Niezabitowska z niespotykaną dbałością odtwarza klimat lat trzydziestych i z pasją kreśli obraz niełatwych relacji między Żydami, Polakami i Ukraińcami.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN w ramach 3 Lubliner Festival - Festiwal Kultury Żydowskiej.

KSIĘGARNIA KRÓLEWSKA 11 S.C.

ul. Królewska 11, 20-109 Lublin, Polska

 

tel. +81 525 28 34

e-mail: lublin@ksiegarniakrolewska11.pl

NIP: 9462650866

 

godz. otwarcia: