31/03/2015

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Już w najbliższy czwartek tj. 02.04.2015r. obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Przy tej okazji Księgarnia Królewska 11 pragnie zaprosić wszystkich do zapoznania się ze swoją bogatą ofertą dla najmłodszych.

Posiadamy szeroki wybór książeczek edukacyjnych, łamigłówek, bajek i baśni,  kolorowanek, gier planszowych i edukacyjnych, kart, puzzli… i wiele innych... 

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi pozycjami.

Zobacz również:

Gry Planszowe - Rusz Głową!

"Jak Arni i Dobek Ratowali Świat"

"Wiele kultur - jedna opowieść" MIędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2015

49,90 PLN

Wielka Księga Zagadek. Dzieci Zgadują

Wydawnictwo: Demart,
Oprawa: Twarda

Świat jest naprawdę fascynujący! Nieprzekonani mogą to samodzielnie sprawdzić. Książka Dzieci zgadują. Wielka księga zagadek jest przeznaczona dla niezmiernie ciekawych i tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą. Znajdziecie w niej: około 1000 pytań i odpowiedzi z fizyki, chemii, geografii, przyrody i historii Polski; setki rysunków, zdjęć, wykresów, map; aktualne informacje naukowe z Polski i ze świata, pomysły eksperymentów, propozycje obserwacji; i… dykteryjki.


44,90 PLN

Dzieci gotują. Wielka Księga Przepisów

Wydawnictwo: Demart,
Oprawa: Twarda

Pyszne przepisy; ABC gotowania; ciekawe opowiadania; tajemnice udanego przyjęcia; sekrety eleganckiego stołu.


44,10 PLN

Elementarz rysowania i malowania

Wydawnictwo: Delta W-Z,
Oprawa: Twarda

Ta książka nauczy małych artystów stawiać pierwsze kroki w świecie sztuki. Dzięki wesołym wierszykom i opisom – dzieci bez trudu przyswoją sobie, krok po kroku, zasady rysowania i malowania. Z prostych podstawowych figur: koła, trójkąta, kwadratu, prostokąta narysują krasnala i księżniczkę, klauna i pirata, czarownicę i czarodzieja, zwierzęta na wsi i w zoo, ciężarówkę i traktor, śmigłowiec i żaglówkę i wiele innych rysunków.


34,90 PLN

Mały Geniusz. Zadania dla dzieci na bystrość i inteligencję.

Oprawa: Twarda

Mały geniusz to książka dla chłopców i dziewczynek, która pozwoli rozwijać zdolności intelektualne w sposób zabawny i motywujący. Trzysta zadań, z których się składa ujęto w sześciu częściach odpowiadających umiejętnościom poznawczym uważanym przez psychopedagogów za wskaźniki inteligencji. Zadania te zaplanowano jako prawdziwe wyzwania, aby dzieci uaktywniły swoje zdolności pokonywania trudności i odkryły, że potrafią rozwiązywać problemy oraz reagować na nowe doświadczenia. Z Małym geniuszem dzieci nauczą się porównywać, porządkować, klasyfikować, rozpoznawać, analizować, uogólniać…


39,90 PLN

Co robią mrówki?

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia,
Oprawa: Twarda

Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne zetknięcie ze zręcznymi rączkami małego czytelnika), poręczny format, a przede wszystkim przepiękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, tworzą prawdziwe dzieło sztuki! Twoje dziecko z przyjemnością zagłębi się w fascynujący świat mrówek, z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.


29,90 PLN

Nie ma nudnych dni

Wydawnictwo: BIS,
Oprawa: Twarda

Mogłoby się wydawać, że życie ucznia trzeciej klasy poza porą wakacji nie jest specjalnie ekscytujące. A tymczasem Maćkowi każdy dzień przynosi nowe przygody. Niewątpliwie przyczynia się do tego jego kilkuletnia siostra, Oliwka, która potrafi czasami naprawdę skomplikować życie trzecioklasisty, ale też koledzy i czarnowłosa Matylda, która tak się różni od innych dziewczyn. Jeśli nawet dzień zaczyna się szaro i zwyczajnie, nigdy nie jest nudny. Pogodne i dowcipne opowiadania o przygodach Maćka także i Wam nie pozwolą się nudzić!


26,00 PLN

Skąd się biorą dziury w serze?

Wydawnictwo: Pruszyński Media,
Oprawa: Twarda

Dla wszystkich którzy chcą wiedzieć więcej! Ta książka daje zaskakujące odpowiedzi na najrozmaitsze dziecięce pytania. Uczy - bawiąc, bawi - ucząc. Dziecko dowie się z niej: Dlaczego banany są krzywe? Dlaczego świecą gwiazdy? Gdzie podziewa się wiatr, kiedy nie wieje? Dokąd słońce udaje się na nocny spoczynek? Skąd się bierze sól w morzu? Dlaczego wypadają mleczne zęby? Dziewiętnaście wesołych historyjek rozbawi każdego małego odkrywcę i dostarczy mu pasjonującej wiedzy o świecie. Nie tylko dzieci wiele się z niej nauczą.


23,00 PLN

Liczymy kotki

Wydawnictwo: Wilga,
Oprawa: Twarda

Nabierzcie do flamastra wody. Zacznijcie malować białe pola na ilustracji - kolory same się pokażą! Gdy obrazek wyschnie, kolory znikną i będziecie mogli bawić się raz jeszcze. Nie zapomnijcie policzyć niesforne kotki. To taka magiczna zabawa.


49,95 PLN

Złota Księga Bajek

Wydawnictwo: SBM,
Oprawa: Twarda

Zapraszamy do cudownego świata bajek! W książce znajdziesz następujące baśnie:

Piotruś Pan; Alicja w Krainie Czarów; Aladyn; Samolubny olbrzym; Dziadek do orzechów; Król Artur i Eskalibur; Czerwony Kapturek; Brzydkie kaczątko; Śpiąca Królewna; Piękna i Bestia; Dziewczynka z zapałkami; Małą Syrenka; Pinokio; Księga dżungli; Ali Baba i czterdziestu rozbójników; Królowa Śniegu; Trzy świnki; Kopciuszek; Królewna Śnieżka; Kot w butach; O dzikich łabędziach; Calineczka; Dzielny ołowiany żołnierzyk; Nowe szaty cesarza


29,90 PLN

Skarbnica bajek na dobranoc

Wydawnictwo: Zielona Sowa,
Oprawa: Twarda

Zbiór baśni, bajek najchętniej czytanych dzieciom na dobranoc. To opowieści, które nie tylko wzruszają i bawią, ale również rozwijają dziecięcą wyobraźnię i są lekcją uniwersalnych wartości. Przenieś się do magicznego świata baśni stworzonego przez ulubionych przez dzieci pisarzy.


18,00 PLN

Gra planszowa: Przewlekanki

Wydawnictwo: Alexander,

To zabawa, która polega na przewlekaniu kolorowych linek przez otwory ażurowej płytki. Linki należy przewlekać w taki sposób, by udało się stworzyć ciekawy obrazek. Zabawka rozwija wyobraźnię, kreatywność i jest znakomitym treningiem zręczności manualnej.


34,00 PLN

Gra planszowa: Karta rowerowa

Wydawnictwo: Granna,

Zasady ruchu drogowego są już proste. Czy wiesz z jaką prędkością możesz jeździć na rowerze? Czy wiesz co to są odblaski? Dlaczego powinieneś jeździć w kasuk? Czy można jeździć rowerem po autostradzie? W grze znajdziesz odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale także na wiele innych. Dzięki temu śpiewiajaco zdasz egzamin na kartę rowerową. Powodzenia!


28,00 PLN

Gra planszowa: Memory zwierzaki

Wydawnictwo: Adamigo,

Gra towarzyska dla wszystkich. Rozwija pamięć, uczy koncentracji, uprzyjemnia wolne chwile, wyzwala pozytywne emocje.


20,00 PLN

Gra planszowa: Pamięć - gra znaki drogowe

Wydawnictwo: Alexander,

Wyjątkowa gra edukacyjna. Adresowana nie tylko do dzieci. Każdy, bez względu na wiek, doceni jej wyjątkowe wartości. Zasady gry są proste i jasne - gra polega na zapamiętywaniu odkrywanych kolejno par obrazków i ich położenia. Ten, kto odkryje dwa takie same obrazki, odkłada je na swoje konto. Ta prosta zasada powoduje, że uczestnicy gry szybko poddają się emocjom rywalizacji i nie zauważają nawet, że zmuszają swą pamięć do nieustannego wysiłku. Gra jest więc znakomitą, pełną emocji zabawą, i przy okazji świetnym treningiem pamięci. Dla tych, którzy nie poznali jeszcze znaków drogowych będzie doskonałą okazją do nauczenia się ich bez wysiłku.


24,00 PLN

Puzzle edukacyjne: Czyje to mieszkanko?

Wydawnictwo: Adamigo,

Zestaw zawiera 24 puzzle, z których można ułożyć 12 obrazków przedstawiających mieszkania i schronienia oraz ich mieszkańców.

KSIĘGARNIA KRÓLEWSKA 11 S.C.

ul. Królewska 11, 20-109 Lublin, Polska

 

tel. +81 525 28 34

e-mail: lublin@ksiegarniakrolewska11.pl

NIP: 9462650866

 

godz. otwarcia: