03/05/2016

Kolejne dwa bardzo ciekawe wydarzenia za nami!!!

Miło nam poinformować Państwa, że w ostatnim czasie Księgarnia Królewska 11 gościła na dwóch bardzo ciekawych wydarzeniach.

Pierwszym z nich było spotkanie z poetą, autorem tekstów piosenek, libercistą Panem Jackiem Cyganem w Teatrze Starym w Lublinie w ramach promocji jego najnowszej książki pt. „Przeznaczenie traf, przypadek”. Jest to zbiór opowiadań, które jak mówi sam autor dotykają tego co nieuchwytne, ale dla nas, najważniejsze.

Drugie wydarzenie miało miejsce w Perłowej Pijalni Piwa gdzie odbyło się spotkanie z Ludwigiem Thorem autorem książki pt. „Opętanie”, będącą niezwykle udanym debiutem literackim autora.

Oba spotkania były niezwykle udane, ciekawe i inspirujące, a jedyne co nam pozostaje to zachęcić Państwa do zakupu w/w pozycji właśnie w naszej księgarni! Zapraszamy.

39,90 PLN

Przeznaczenie, traf, przypadek

Wydawnictwo: Znak,
Oprawa: twarda

Jacek Cygan, niezrównany poeta polskiej piosenki, teraz mierzy się z inna literacką formą. Przeznaczenie, traf, przypadek to zbiór opowiadań, które dotykają tego, co nieuchwytne, ale dla nas najważniejsze.
Bohaterowie książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Choć bardzo chcą, nie potrafią zrozumieć tej „magii”, co wykrzywia ich ścieżki, nie dając się objąć umysłem i emocjami. Za sprawą przypadku lub – jak wolą inni – przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu, często zawiedzeni, bo przecież chcieli tak niewiele, a innym razem niewytłumaczalnie szczęśliwi. Czy przeznaczenie istnieje? Czy o naszym życiu przesądza jedynie splot przypadków? 


39,90 PLN

Opętanie

Wydawnictwo: Czarny Pies
Oprawa: miękka

Na ślad tej historii natrafiłem jako reporter kryminalny, badając sprawę samobójstwa powszechnie lubianego księdza i śledząc ciąg dziwnych zdarzeń w okolicach małego miasteczka Gdzieś Tam w Polsce. - To jest zbyt literackie - uznał wówczas redaktor jednej z najważniejszych gazet w kraju i odrzucił tekst. Ciąg zbrodni, senne widziadła, cud przy studni, egzorcyzmy... najwidoczniej zbytnio rozsadzały jego głowę. Właśnie wówczas uznałem, że chyba nadszedł czas porzucić dziennikarstwo... (Ludwig Thor).

KSIĘGARNIA KRÓLEWSKA 11 S.C.

ul. Królewska 11, 20-109 Lublin, Polska

 

tel. +81 525 28 34

e-mail: lublin@ksiegarniakrolewska11.pl

NIP: 9462650866

 

godz. otwarcia: