03/12/2017

Bitwa o literaturę. Po kobiecemu

Polecamy i zapraszamy! My też tam będziemy!

W dniu 05.12.2017 r. o godz 18:00 już po raz kolejny Księgarnia Królewska 11 s. c. zaprasza do Teatru Starego w Lublinie na wydarzenie z cyklu „Bitwa o kulturę/literaturę. Po Kobiecemu”.

Tematem najbliższego wydarzenia będą kobiety – naukowcy, które wykonały tytaniczną pracę, by zaistnieć w zdominowanym przez mężczyzn świecie nauki.

Rozmowę z Małgorzatą Sobieszczak-Marciniak oraz Tomaszem Pospiesznym poprowadzi Grażyna Lutosławska - http://bilet.teatrstary.eu/koncert/1165

Z tej okazji już od dziś w sprzedaży w Księgarni Królewskiej 11 s.c., a także we wtorek na spotkaniu, książki autorstwa Tomasza Pospiesznego pt.

  • „Radowa księżniczka”,
  • „Nieskalana sławą” 
  • „Zapomniany geniusz”

dostępne w super ofercie cenowej -25%.

W księgarni promocja trwa do 31.12.2017 r.

Zapraszamy do zakupu!

 

38,00 PLN

28,50 PLN

Radowa księżniczka. Historia Ireny Joliot-Curie

Wydawnictwo: Novae Res,
Oprawa: miękka

Oto historia genialnej córki genialnej matki, która pierwsze naukowe szlify zdobyła pod okiem Marii Skłodowskiej-Curie. Jako dziewięciolatka została osierocona przez ojca-noblistę, jako siedemnastolatka, nie mając jeszcze matury, pojechała za matką na front Pierwszej Wojny ratować życie żołnierzy – jej równolatków. Chłopców zdruzgotanych wojną, z wypalonymi oczami, wypalonymi płucami od gazów bojowych. Wczesne życiowe doświadczenia oraz ponadprzeciętne uzdolnienia doprowadziły ją oraz jej męża do doświadczeń, które umożliwiły odkrycie neutronu i pierwszej cząstki antymaterii – pozytonu. Była o krok od przełomowego odkrycia rozszczepienia jądra atomowego. Za odkrycie sztucznej promieniotwórczości wyróżniono ją Nagrodą Nobla z chemii. Była drugą kobietą, która dostąpiła tego zaszczytu. Nie mając praw wyborczych w ówczesnej Francji, była jedną z trzech kobiet uczestniczących w koalicyjnym rządzie Frontu Ludowego.
Oto ostatnia odsłona trylogii kobiet tworzących naukę o atomie (...) historia Ireny Joliot-Curie.


34,00 PLN

25,50 PLN

Nieskalana sławą. Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie

Wydawnictwo: Novae Res,
Oprawa: miękka

„Nieskalana sławą” to historia kobiety wyprzedzającej swoją epokę o pokolenia – Marii Skłodowskiej-Curie. Kobiety wyjątkowej nawet jak na nasze współczesne standardy. Ponadprzeciętnie odważnej i upartej. Pełnej pasji. Romantyczki uwikłanej w czas przemian. Kobiety praktycznej, pracowitej i niezłomnej. Ubóstwianej i znienawidzonej, podziwianej i pogardzanej. Wiernej żony, oddanej kochanki, wymagającej, ale troskliwej matki. Kobiety kosmopolitycznej, a jednocześnie wielkiej patriotki polskiej i francuskiej. Skandalistki, „świętej”, noblistki. Odkrywczyni polonu i radu. Odważnej społeczniczki, skrytej i intrygującej samotniczki w zdominowanym przez mężczyzn świecie.


38,00 PLN

28,50 PLN

Zapomniany geniusz. Lise Meitner pierwsza dama fizyki jądrowej

Wydawnictwo: Novae Res,
Oprawa: miękka

Opowieść o genialnej kobiecie, która musiała przekonywać świat o swoim geniuszu
Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
Biografia austriackiej uczonej uznanej dziś za matkę fizyki jądrowej. Kobiety niezwykle pracowitej, o wielkim umyśle i charakterze, o ogromnym dorobku naukowym, a przy tym serdecznej, pełnej ciepła i szacunku dla innych.
Lise Meitner była nominowana aż piętnaście razy do Nagrody Nobla i gorąco rekomendowana przez samego Nielsa Bohra oraz Maxa Plancka, nigdy nie została doceniona tą prestiżową nagrodą, choć na nią z pewnością zasłużyła. Zawsze zostawała w cieniu mężczyzn naukowców. Jako pierwsza zrozumiała zjawisko rozszczepienia jądra atomowego, ale i wtedy to odkrycie zostało przypisane mężczyźnie. Pacyfistka z przekonania, została okrzyknięta matką bomby atomowej. Była kobietą i Żydówką – to wystarczyło, żeby utrudniać rozwój jej kariery. Nie wystarczyło jednak, żeby ją zahamować!

KSIĘGARNIA KRÓLEWSKA 11 S.C.

ul. Królewska 11, 20-109 Lublin, Polska

 

tel. +81 525 28 34

e-mail: lublin@ksiegarniakrolewska11.pl

NIP: 9462650866

 

godz. otwarcia: