25/04/2019

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską - sprzedaż książki!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską autorką książki "KOMEDA. OSOBISTE ŻYCIE JAZZU", które odbędzie się 28.04.2019 r. o godz. 16:00 w CK Filia nr 2 ul. Peowiaków 12.

Spotkanie poprowadzi Maciej Nowak, a organizowane jest w ramach 11. Lublin Jazz Festival.

Uwaga!

Na spotkaniu zapewnimy sprzedaż w/w książki w cenie promocyjnej (44,90 zł )oraz będzie możliwość uzyskania autografu od autorki!

Serdecznie zapraszamy - WSTĘP WOLNY!

44,90 PLN

Komeda Osobiste życie jazzu

Wydawnictwo: Znak,
Oprawa: twarda

Człowiek tajemnica. Listów nie pisał. Dzienników nie prowadził. Mruk. Miły. Uśmiechnięty. Osobny – tak o nim mówili. Większość tego, co wiemy o Krzysztofie Komedzie, pochodzi ze wspomnień jego żony. Często sprzecznych z tym, co pamiętają inni. Agnieszka Osiecka pisała, że gdy grał na fortepianie, jego dłonie opowiadały „małe, kameralne historie o niebie dla dwojga osób”. Ale jego życie taką historią nie było.

By poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z Dziecka Rosemary nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie. 

To poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

Magdalena Grzebałkowska jest reporterką, autorką bestsellerowych książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, Beksińscy. Portret podwójny oraz 1945. Wojna i pokój. Laureatka Nike Czytelników 2016.

KSIĘGARNIA KRÓLEWSKA 11 S.C.

ul. Królewska 11, 20-109 Lublin, Polska

 

tel. +81 525 28 34

e-mail: lublin@ksiegarniakrolewska11.pl

NIP: 9462650866

 

godz. otwarcia: